FAQ

FAQ

Co je ISIC CHECK?

ISIC CHECK je technické řešení pro partnery GTS ALIVE, které je poskytováno zdarma a slouží k ověřování platnosti průkazů ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE. U průkazu ISIC lze ověřovat i status studenta držitele průkazu.

Co je to ISIC a jaké další průkazy lze ověřit?

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný identifikační průkaz studenta základní, střední, vyšší odborné nebo vysoké školy. Průkaz ISIC v ČR vydává GTS ALIVE, která je jmenovanou licenční autoritou pro území České republiky. Kromě průkazu ISIC je možné ověřovat průkaz ITIC pro pedagogickou veřejnost, IYTC pro mládež do 26 let a kartu ALIVE.

Kde mohu získat informace k ISIC CHECK?

Veškeré informace k ISIC CHECK získáte přehledně na www.isiccheck.cz nebo nás můžete kontaktovat na info@isiccheck.cz

Jaký je rozdíl mezi API ISIC CHECK a Aplikací ISIC CHECK?

API ISIC CHECK představuje technické řešení pro integraci webové služby ověření průkazů ISIC, ITIC a ALIVE do systémů, programů nebo aplikací. Toto technické řešení je určeno především pro e-shopy, pro verifikaci na webových stránkách a pro pokladní a odbavovací systémy dle vzorového PHP scriptu.

Aplikace ISIC CHECK je určena především pro kamenné obchody a kontaktní místa, kde dochází k fyzickému ověření průkazů ISIC, ITIC a ALIVE. Aplikace ISIC CHECK se jednoduše stáhne a nainstaluje do počítače či tabletu na provozovně a následně už jen používá.

Prodejní systém dodává externí společnost a nevím, jestli je možné používat ISIC CHECK?

Ano, je to možné. V případě zájmu o využívání ISIC CHECK propojte externí společnost s GTS ALIVE. Uděláme vše pro to, aby byla spolupráce úspěšně navázána.

Co jsou verifikace a transakce? A musí být integrovány v API ISIC CHECK?

Pro správný chod API ISIC CHECK i po systémové stránce, je nutné integrovat jak verifikace tak transakce. Verifikace slouží k ověřování všech typů průkazů ISIC, ITIC, IYTC, ALIVE i status studenta. Transakce jsou informace o využití průkazů u partnera.

Nemám přihlašovací údaje k účtu, kde je mohu získat?

Kontaktujte nás na e-mailu info@isiccheck.cz, rádi Vám přihlašovací údaje zašleme.

Jaké systémové požadavky ISIC CHECK vyžaduje?

ISIC CHECK vyžaduje především aktivní připojení k internetu. Aplikaci ISIC CHECK lze nainstalovat na počítač nebo tablet s operačním systémem Windows 7 nebo novější. Aplikaci ISIC CHECK nelze instalovat do systému iOS nebo android.

Jaké systémové požadavky vyžaduje ISIC CHECK čtečka?

Čtečka vyžaduje podporu Windows 7 SP1, 8.1, 10, Win Server 2008+ a Win Embedded 7+. Dosah čtení čtečky je až 80 mm pro čipy EM-Marine a 40 mm u čipů Mifare.

Jaké jsou podmínky používání ISIC CHECK?

Kromě technických požadavků specifikovaných výše je potřeba mít se společností GTS ALIVE podepsaná smlouvu o spolupráci.

Jaká je cena ISIC CHECK?

Aplikace ISIC CHECK i vzorový PHP script integrace API ISIC CHECK jsou poskytovány zdarma.

Mohu Aplikaci ISIC CHECK používat bez čtečky?

Ano. Ověření v aplikaci lze vyvolat ručně jedním ze způsobů popsaných v uživatelské příručce. Následně zadejte licenční číslo průkazu.

Co když pokladna nemá klávesnici a využívá pouze touch obrazovku?

Pokud pokladna využívá pouze touch klávesnici, aplikace ISIC CHECK zobrazí vlastní klávesnici přímo na obrazovce a následně lze provést ověření průkazu.

Mohu ISIC CHECK využívat bez připojení k internetu?

ISIC CHECK bez připojení k internetu využít nelze. Je to jedna z podmínek technických požadavků.

Lze nastavit restrikce k ověření nad rámec ověření průkazu?

Nastavení restrikcí je otázka obchodního vztahu a definuje se ve smlouvě o spolupráci. Nastavení restrikcí zajišťuje GTS ALIVE dle požadavků partnera.

Mohu zpětně dohledat ověřené průkazy v systému?

Statistiky lze zobrazit po přihlášení do DM (Discount manager), ke kterému dostane každý partner přístup. Tato webová služba slouží ke kontrole a zpětnému vyhledávání jednotlivých verifikací a transakcí.

Zákazník přiložil kartu ke čtečce a nic se nestalo, čím to je?

Pravděpodobně se jedná o nečipovou nebo poškozenou kartu. Pro ověření průkazu postupujte stejně jako při ověřování bez čtečky. Vyvolejte ověření ručně jedním ze způsobů popsaných v uživatelské příručce a zadejte licenční číslo průkazu.

Na čtečce nesvítí červená LED kontrolka Power, co to znamená?

Čtečka pravděpodobně není připojena. Zkontrolujte USB kabel a případně ji připojte do jiného portu.

Čtečka se hlásí jako odpojená, přestože na ní svítí červená LED kontrolka Power, jak postupovat?

V případě, že jste například čtečku přepojili do jiného USB portu, může být zapotřebí provést opětovnou detekci. Dle uživatelské příručky klikněte na tlačítko „Spustit průvodce aplikací”. V kroku „Připojení čtečky“ klikněte na tlačítko „Znovu vyhledat” a v případě úspěšné detekce dokončete průvodce. V opačném případě kontaktujte svého administrátora nebo nás na e-mailu: info@isiccheck.cz.

Má obchodník prostřednictvím ISIC CHECK přístup k osobním údajům?

ISIC CHECK je pouze technické řešení ověření platnosti průkazů ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE či statusu studenta. Údaj o platnosti průkazů či statusu studenta není osobním údajem. ISIC CHECK neumožnuje přístup k žádným osobním údajům držitele průkazu.

Je využívání ISIC CHECK regulováno GDPR (obecným nařízením o ochraně osobních údajů)?

ISIC CHECK není regulován GDPR, neboť při jeho užití nedochází ke zpracování, uchování, evidenci či zpřístupnění osobních údajů. ISIC CHECK slouží pouze k ověřování platnosti průkazů ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE či statusu studenta. Při ověření nejsou zjištěny žádné osobní údaje držitele průkazu, tento není jakkoliv identifikován.